Choď na obsah Choď na menu
 


ZELEŇ A VÝSTAVBA

- Ochrániť existujúcu zeleň na sídliskách v Ružinove - neumožniť ďalšie zahusťovanie sídlisk, ochrániť zelený pás pozdĺž Ružinovskej od Tomášikovej po konečnú električiek, nedovoliť výstavbu medzi ulicami Exnárova-Šándrorova-I. Horvátha-Čmelíkova (ochrana existujúcich ihrísk), nepovoliť výstavbu Bytového domu Ružinovská 2010 (medzi ulicami Ružinovská-I. Horvátha-Chlumeckého), nedovoliť zástavbe územia medzi Chlumeckého-Šándorova-I. Horvátha (bývalá škôlka a centrum voľného času) a nasmerovať využitie tohto územia pre voľnočasové aktivity, kultúru a sociálne služby, zaistiť revitalizáciu Vrakunského lesíka, jeho rozšírenie na chránený celomestský park, ochrana, revitalizácia a zveľadenie parku na Ostredkoch (medzi Ostredkovou a Drieňovou). Zamedziť výstavbe Polyfunkčných objektov SO-01, SO-02, Maximiliána Hella a Mesačnej ul.

- Ochrániť a zveľadiť Štrkovecké jazero - neumožniť plánovanú výstavbu v SV časti jazera (Polyfunkčný komplex Štrkovecké jazero), ktorá môže zničiť celý breh pozdĺž Drieňovej ul. Logická je akurát rekonštrukcia hotela Junior, ktorú podporujem. Zabezpečiť rekonštrukciu mini-golfového ihriska a zlepšiť stravovacie služby v rámci mini-golfu. Revitalizovať V stranu pozdĺž Sabinovskej ul. (občertsvenie, lavičky, hry pre malých aj dospelých. Nepovoliť výstavbu na parkovisku medzi Sabinovskou a Stropkovskou. Obmedziť výškovú a priestorovú zástavbu územia medzi Bajkalskou-Ružinovskou pri zimnom štadióne V. Dzurillu (Polyfunkčný objekt Ružinovská).

- Zahradnícka ul. - neumožniť zástavbu parkoviska na Záhradnickej (medzi Záhradnickou a Palkovičovou). Presadiť akurát vybudovanie podzemného parkoviska a na povrchu rozšíriť existujúcu parkovú zeleň aj nad územie súčasného parkoviska.

- Novú výstavbu koncentrovať do oblasti medzi Bajkalskou-Prístavnou-Košickou-Prievozskou.

- Zrekonštruovať a zveľadiť trhovisko na Miletičovej ulici - skvaltniť stánky, čistotu bezpečnosť, zaistiť možnosť celoročného predaju zeleniny a ovocia, uprednostiť predajcov domácej zeleniny, ovocia, byliniek, mäsa, uprednostniť predajcov bio-produktov a pod...